מתקני מיחזור

מתקני מיחזור

מתקן לאיסוף בקבוקים מתקן לאיסוף קרטון מתקן לאיסוף זכוכית מתקן לאיסוף נייר מתקני מיחזור משולבים קטלוג מוצרים
פח מיחזור פחי מיחזור מתקדמים מיחזור פסולת פח מיחזור ירוק מיכלי מיחזור פסולת מתקני מיחזור מתקני מיחזור ירוקים
מתקן איסוף קרטון בנהריה מתקן איסוף קרטון בנהריה מתקן רב תכליתי מתקן לקרטון בלבד אחסון פסולת קרטון מיחזור קרטונים מחזור קרטונים בנהריה מחזור קרטונים ובקבוקים מתקן רב תכליתי איסוף קרטון אחסון פסולת קרטון
מתקנים לאיסוף זכוכית מתקן לאיסוף זכוכית
איסוף נייר מתקן לאיסוף נייר מיחזור קרטון בלבד מחזור קרטון בלבד מחזור לנייר בלבד מיחזור נייר עיתונים מיכל איסוף נייר בלבד צד מיכל איסוף נייר בלבד
מתקן מיחזור משולב מתקן מיחזור משולב כחול מתקן מיחזור עומד מתקן מחזור משולב מתקן מחזור

מתקני מיחזור

בקבוצת אלון ניתן למצוא מתקני מיחזור ייעודיים למטרת מיחזור מיון ואיסוף פסולת מסוגים שונים. מתקני מיחזור הינו כינוי למשפחת כלי אצירה ואיסוף אשפה הכוללים בתוכם מיכלי מיחזור, פחי מיחזור ומיכלי מיון למיחזור.

קבוצת אלון מייצרים ומספקים מתקני מיחזור לרשויות מקומיות, לבתי ספר וגנים, לפסטיבלים ואירועים ועוד.

בעבר הלא רחוק מתקני מיחזור היוו גורם מפגע סביבתי, אך כיום מתקני מיחזור עברו שיפורים, הרחבות ושינויים רבים במבנה ובצורה ואם בעבר המיתקנים נראו כלול מתכת מסורג ומכוער, כיום ניתן למצוא בקבוצת אלון מתקני מיחזור מעוצבים בסגנונות ובצבעים שונים לכל מקום ולכל מטרה כגון מתקני מיחזור למיכלי משקה, בקבוקים ופחיות, מתקני מיחזור לנייר וקרטונים, מתקני מיחזור לסוללות ועוד.

פחי מיחזור

פחי מיחזור שייכים למשפחת מתקני מיחזור והם בעלי נפח ואחסון קטנים יותר, מעוצבים בצורות שונות ומגיעים בגדלים שונים. ניתן למצוא פחי מיחזור מעוצבים דמויי פחי זבל מפלסטיק קשיח או בנויים מקרטון ממוחזר, בצבעים שונים ולמטרות שונות, פחי זבל לאיסוף בקבוקים או לקרטונים ונייר, לבית או למשרד.

מיחזור הוא רווח נקי של הסביבה ולא כדאי להגביל אותו רק לטיפול הממשלה והרשויות המקומיות. כל משפחה בישראל צריכה לתרום את חלקה ולעשות כל מאמץ למחזר, בין בשימוש בפחי מיחזור בבית או במשרד ובין בשימוש של מתקני ופחי המיחזור הפרוסים בקרבתם.

בקבוצת אלון ניתן למצוא מיכלי מיחזור עשויים מקרטון ממוחזר שתהליך התכלותו קצרה מהתהליך במתקני המתכת למיחזור, מיכלי מיחזור בעלי נפחי אגירה ואחסון שונים ומגוונים וכד'. ניתן לראותם בערים, בבנייני משרדים ובמקומות שונים דמויי מחסן צבועים בצבעים שונים עם שילוט של סמל המיחזור המוטבע בהם. המיכלים ניתנים לשטיפה וניקוי, קיימים במגוון עיצובים מושכים, דקורטיביים ומעניינים לבית ולמשרד.

מיכלי מיחזור

שימוש של מיכלי מיחזור מעוצבים אלו תופס תאוצה רבה בערים ובעיקר בבנייני משרדים השמים דגש על איסוף נייר לצורך מיחזורו תוך מתן תשומת לב לעיצוב ולדקורציה בפאתי הבניין.
לאור התגברות המודעות, המבורכת, לנושא איכות הסביבה והצורך במיחזור בארץ ובעולם, ניתן לראות יותר מיכלי מיחזור בקרנות רחוב ובמקומות ציבוריים ומרכזיים. מיכלי מיחזור חוסכים קרוב ל -3 טון פסולת בשנה ומהווים גורם מכריע בהגנה על איכות הסביבה ובשמירה על הניקיון.

הניסיון הרב שצברה חברתנו במהלך השנים בפיתוח וייצור של מתקני מיחזור הביאו למציאת פתרונות לכלל הצרכים בתחום המיחזור תוך מענה מעשי וחזותי המשתלבים באופן מלא בסביבה ירוקה.

פיתוח ותכנון המוצרים הובאו בחשבון שיקולים בדבר הפעלה פשוטה ובטוחה של המוצרים. בנוסף לשיקולים דקורטיביים בדבר חזות המוצרים והשתלבותם בסביבתם. בנוסף יש באפשרותנו לפתח ולייצר כל סוגי מוצרי המחיזור לפי דרישת הלקוח.מחזור קרטון ונייר
קרטון ונייר מהווים יחדיו כ30% מהפסולת העולמית, עם זאת תהליך המחזור שלהם הינו פשוט מרב המוצרים. לאחר איסוף הפסולת מתבצעת דחיסה על ידי מכבשים עד כדי יצירת קוביות קרטון ענקיות במשקל 700 ק"ג. את הקוביות ממיסים במים לכדי יצירת עיסת סיבים שממנה ניתן לייצר נייר או קרטון חדש, פשוט וקל.

מרכזי מיחזור ומסתורי אשפה

מרכז מיחזור הוא מתקן שנועד לאגד ולאסוף את כל מתקני המיחזור תחת קורת גג אחת.
לקבוצת אלון, דוגמאות מעוצבות של מרכזי המיחזור.

מסתורי האשפה נועדו למקד את הפחים במקום מוגדר ואסתטי ולא סתם ברחוב.
ניתן להתרשם מקטלוג מסתורי אשפה המעוצבים של קבוצת אלון.

סוגי מחזור

מחזור מתכת

מחזור מתכת זול פי 4 מאשר כרייתה בטבע, והליך המחזור הינו אינסופי, משמע שניתן למחזר מתכת ללא היכר ולקבל את אותה איכות כמו בייצור הראשוני. לאחר האיסוף מומסת הפסולת המתכתית בתנורים בטמפ' של 1800 צלזיוס, לאחר מכן מוצקת היא לתבניות מוכנה לייצור מחודש.

מחזור ניילון

קשה לדמיין עולם בלי ניילון, החומר הפלאסטי שמיוצר מנפט, הינו אחד החומרים המזהמים שקיימים היום, מפאת היותו מורכב משרשרת חומרים בלתי מתכלים ויקרים. הליך מחזורו כולל גריסה למצב פתיתי (flake) וייצור מחודש של שלל מוצרים בעזרתו. הנה, יותר קל לדמיין עולם בלי ניילון.

מחזור בקבוקי פלסטיק

פלסטיק מיוצר מנפט וגז טבעי, מה שהופך אותו כמו את הניילון לחומר מזהם ולא כלכלי ברמה אקוטית, על כן הליך מחזורו הינו הליך קריטי בחשיבותו, לאחר האיסוף נגרס הפלסטיק לפתיתים שמהווים חומר גלם מחודש.

מחזור בקבוקי זכוכית

על מנת למחזר זכוכית יש לגרוס אותה בצורה גסה עד כדי יצירת שברי זכוכיות ננסיים, לאחר מכן מתיכים את הזכוכית ומוסיפים מרכיבים כימיים אשר יוצרים תערובת, התערובת מותכת פעם נוספת בטמפ' של 1500 צלזיוס, בסופו של התהליך מתבצעת יציקת התערובת למצב גולמי המוכן לשימוש חוזר.

המלצות לקוחתינו

חשיבות המחזור היא עניין בין תחומי על כן חברות מענפים שונים מתגייסות למאמץ מתוך הבנה שיש לפעול למען עתיד ירוק, בהגיען להבנה הנ"ל רוכשות הן את מיכלי הפלסטיק של קבוצת אלון ומאששות את הסברה שאלו הם המוצרים המובילים בתחום:
תאגיד ת.מ.י.ר, חברת מצדר וגם עיריית בת ים הן בין לקוחותינו הממליצים.

English