קטלוג

10 עובדות מעניינות בנושא מיחזור

לעיתים קיים בלבול בקרב הציבור לגבי האספקטים השונים של המחזור.

אנו בקבוצת אלון ניסינו לעשות קצת סדר עבורכם ולחשוף עבורכם מידע חיוני.

10 עובדות מעניינות לגבי מחזור:

 • המחזור הינו תהליך שנועד לאפשר שימוש נוסף, חוזר, בחומרים ומוצרים שונים ע"י פירוקם ועיבודם לכדי מוצרים חדשים.בין החומרים הפופולריים ביותר למחזור ניתן למצוא:

  ניירות, טקסטילים, קרטונים, פחיות ובקבוקים (מזכוכית ופלסטיק), מתכות מסוגים שונים, מכשירים חשמליים וכן פסולת אלקטרונית.

 • במדינת ישראל קיימים שני חוקים מרכזיים המקדמים את פעילות המחזור:"חוק הפיקדון" מ- 1999 המחייב החזרת דמי פיקדון לבקבוקים ופחיות שרשום עליהם "חייב בפיקדון".

  החוק השני הינו מחזור פסולת אלקטרונית מ2013 אשר נועד להגביר את איסוף מכשירי החשמל והפסולת האלקטרונית ולהעבירם אל מרכז המחזור.

 • היתרון הגדול במחזור- הוא בחינם!בין אם אתם מנהלי ישוב, בית עסק ניתן לקבל מכלי איסוף ממרכז המחזור המקומי הקרוב אליכם וכמובן שללא עלות כלל.

  בנוסף, ניתן לבצע את המחזור כבר בביתכם הפרטי ע"י הפרדה פשוטה בין סוגי הפסולת והעברתם אל המכלים הייעודיים.

 • תהליך המחזור גם מתגמל כספית את השומרים עליו.איסוף של בקבוקים בעלי תווית הפיקדון אל הסופר או מרכז המחזור מזכה בדמי הפיקדון במזומן או בשוברי זיכוי.

  מחזור של מכשירי חשמל, פסולת אלקטרונית או חלקי מתכת שונים מזכה אף היא בתשלום.

 • בקבוקי הפלסטיק עוברים בתהליך המחזור ריסוק יסודי ונגרסים עד לכדי פתיתים זעירים של פלסטיק המשמשים מאוחר יותר לתבניות ביצים, בגדים, שמיכות עשויות פליז ועוד כהנה וכהנה מוצרים שונים ומגוונים.
 • פחיות שתייה לעומת זאת לא נאספות במכלים ייעודיים אך ניתן להעבירן באופן מרוכז לבתי עסק כמו הסופרמרקט, המכולת או מרכז המחזור המקומי בתמורה לדמי פיקדון כמובן.
 • כיום ישנה אפשרות למחזר כמעט כל מתכת מברזל ונחושת עד נירוסטה, אלומיניום וכו'…כמעט כל מוצר חשמל ישן או מקולקל יתקבל בברכה בין אם מדובר בכפית או מחבת וכלה במכוניות או מכשירים אלקטרוניים אחרים.
 • בעקבות החוק הטרי יחסית החל מ2013 המחזור של מוצרי האלקטרוניקה צפוי להפוך לנגיש הרבה יותר עבור- כולנו.מרכזי המחזור יעמידו לרשות האזרחים אפשרות להפטר ממכשירי החשמל שלהם ביתר קלות.
 • מרכז המחזור גם מספק שירותים של פירוקים ופינויים במקרים של ריבוי מתכות או כאשר נדרש להפריד בין החלקים השונים של הציוד החשמלי.שירותים אלו מכונים "פירוק מפעלים" ומסופקים בידי מרכז המחזור שגם רוכש את המתכות השונות במקום ואף מסייע בפינוי מקצועי ואחראי של כל הציוד.
 • מהפכת המחזור כבר החלה באופן גלובלי וכולנו מוזמנים אליה ע"י מיון הפסולת והשלכתה אל המכלים המתאימים לה או העברתה אל מרכזי המחזור השונים.מרכז המחזור, כמו של קבוצת אלון, נועד לאסוף, למיין ולפנות את מגוון החומרים שאמורים להגיע לעיבוד מחדש או שימושים חוזרים.

  כמו כן, כאמור, כל צרכן, או בית עסק מוזמן להגיע אל מרכז המחזור עם:

  פחיות ובקבוקים בעלי תווית הפיקדון, חלקי מתכות (או שלמות), מכשירים חשמליים ופסולת אלקטרונית ולזכות בתגמול כספי מיידי ומזומן.

יצירת קשר

  להתייעצות עם נציג מלאו את הפרטים בטופס

  לקבלת חומרים פרסומיים בדואל

   הצג/י את עצמך והמומחה יצור איתך קשר להתאמת הפתרון הדרוש

    להתייעצות עם נציג מלאו את הפרטים בטופס

    לקבלת חומרים פרסומיים בדואל